17 czerwiec 2019

Puchar Prezydenta Miasta Suwałk 2019

Napisał

W terminie 14-16 czerwca w Starym Folwarku na Jeziorze Wigry odbywały się regaty o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w klasie Cadet.

Impreza była ostatnią eliminacją do Mistrzostwa Świata, które odbędą się w tym roku w Polsce w Krynicy Morskiej. Dodatkowo była to również eliminacja do Mistrzostw Polski w Pucku.

 

Na starcie stanęło 46 załóg dwuosobowych z całej Polski oraz Białorusi, łącznie 11 klubów i 96 zawodników – najwięcej Cadetów w tym sezonie!

 

Przez 3 dni rywalizacji udało się rozegrać 6 wyścigów przy warunkach słabo wiatrowych: piątek – 2, sobota – 4 wyścigi, natomiast w niedzielę zabrakło wiatru… Zawodnicy musieli wykazać się dużym sprytem i bardzo dobrą techniką żeglowania.

 

Ceremonia zakończenia, z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Suwałk – Pani Ewy Sidorek, oraz Przewodniczącego Rady Miasta Suwałk – Pana Zdzisława Przełomca, odbyła się o godzinie 14.00, na której nagrodzono zawodników i tradycyjnie rozlosowano 3 żagle wśród wszystkich uczestników.

 

Na koniec Prezes Stowarzyszenia Klasy CADET – Pan Maciej Szaryński wręczył nominacje do Kadry Narodowej, która będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata.

 

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i światną atmosferę!

 

Gratulujemy zawodnikom wyników, sędziom (pod batutą Pani Doroty Michalczyk) sprawnego przeprowadzenia zqawodów, a trenerowi Pawłowi Cherubinowi owocnego wysiłku włożonego w organizację całej imprezy!!!