*Niniejszy zbiór informacji jest wynikiem relacji i opowiadań wielu osób. Zwłaszcza z lat wcześniejszych daty oraz treści mogą być nie precyzyjne. Wszelkie dodatkowe informację będą uzupełniane na bieżąco. Zachęcamy wszystkich miłośników żeglarstwa do dzielenie się informacjami i zdjęciami z historii młodzieżowego żeglarstwa w Suwałkach

1969

Młodzieżowe żeglarstwo regatowe swoje korzenie oraz powstanie zawdzięcza sekcji łyżwiarskiej w szkole podstawowej nr. 6 w Suwałkach. Koncepcja żeglarstwa dla młodych powstała mniej więcej w roku 1969. Pan Antoni Obermiler, Pan Stanisław Klimont, oraz Pan Zenon Hościłowicz szukając alternatywnych zajęć letnich, dla sekcji łyżwiarskiej przy SP6, postanowili utworzyć Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Suwałkach.

1970

Dzięki zaangażowaniu Pana Antoniego oraz Pana Stanisława - żeglarzy z Klubu Wodnego Hańcza, oraz Pana Zenona - ówczesnego pracownika kuratorium oświaty, w roku 1970 powstaje Międzyszkolny Ośrodek Sportowy "MOS".
Siedzibę klubu stanowią blaszane hangary na terenie dzisiejszego stadionu lekkoatletycznego.
Ciekawostką jest że między innymi dzięki zamiłowaniu do sportu Pana Hościłowicza mógł powstać ośrodek w którym jego wnuczka po 42 latach zdobyła medal Mistrzostw Polski.

1970-1972

W początkowych latach działalności Klubu Pan Obermiler wraz z Pan Klimontem zajmują się szkoleniem młodych, przyszłych żeglarzy, oraz uzbrajają ośrodek w niezbędny sprzęt:
łodzie klasy Optymist
pięć łodzi klasy Cadet
pięć łodzi klasy OK Dinghy
trzy łodzie klasy 420
dwie łodzie 470

dwie łodzie klasy Finn

1972

Pracę jako Trener rozpoczyna Juliusz Prytycki

1975

Powstaje Województwo Suwalskie i Okręgowy Związek Żeglarski

1985

Dzięki staraniom Pana Stanisława Pawłowskiego, na zaproszenie i propozycję pracy, przyjeżdża Pan Bohdan Stępkowski. W drodze do Suwałk przypadkowo spotyka brata Pana Andrzeja, który podczas rozmów z Panem Pawłowskim oraz ówczesnym prezydentem miasta Józefem Gajewskim obejmuje funkcję Dyrektora MOS, a Pan Bohdan funkcję trenera.
Międzyszkolny Ośrodek Sportowy MOS zostaje przekształcony w Międzyszkolny Wodny Ośrodek Sportowy MWOS, a praca zostaje nakierowana na typowo regatowe działania.

W roku 1985 swoją pracę w ośrodku rozpoczyna również Pan Sławek Kamiński, którego syn 26 lat później zdobywa pierwszy w historii klubu medal Mistrzostw Świata.

1987/1988

Pan Bohdan i Andrzej w warsztacie stworzonym z dwóch blaszaków rozpoczynają prace nad budową Minibojerów, które nadal stanowią o sile żeglarstwa lodowego w naszym klubie. Na wzór Minibojerów z Suwałk powstało mnóstwo podobnych konstrukcji na całym świecie.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleria7e90fee87b

1988

Już po kilku latach pracy Pana Bohdana i Andrzeja, zawodnicy z Suwałk zaczynają odnosić sukcesy na szczeblu wojewódzkim, ścigając się z zawodnikami z Pisza Giżycka czy Mrągowa. Warto wspomnieć że w ówczesnych czasach regaty o randze wojewódzkiej były nieporównywalnie liczniej obsadzone niż dzisiejsze zawody. Przebrnięcie przez eliminacje wojewódzkie, aby dostać się na regaty ogólnopolskie było nie lada wyczynem.
 

Powstaje koncepcja wybudowania ośrodka nad zalewem Arkadia.
Pan dyrektor Andrzej Stępkowski przy ogromnej pomocy i zaangażowaniu Pana Ryszarda Walczaka i ówczesnego prezydenta miasta Pana Chmielewskiego adaptują projekt wypożyczalni kajaków na potrzeby klubu żeglarskiego. W czasach dość trudnym finansowo rozpoczyna się budowa ośrodka przy ulicy Zastawie, który do dnia dzisiejszego stanowi siedzibę klubu.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleriaa14d0e9588

1989

Zawodnik Andrzej Podziewski zdobywa pierwszy w historii klubu Medal Mistrzostw Polski w klasie DN junior

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleria13f0a6609e

1990

Jesienią 1990 roku żeglarze opuszczają blaszaki na stadionie lekkoatletycznym i przenoszą swoją siedzibę na ulicę Sejneńską do warsztatów szkolnych.

1991

Jesienią 1991 MWOS zostaje przeniesony do nowo powstałego ośrodka nad zalewem.
Dyrektorem zostaje Pan Marek Firlej
Trenerem klasy Cadet zostaje Pan Andrzej Stępkowski

1993

Zawodnicy Leszek Fałtynowicz i Łukasz Stępkowski wyruszają na pierwsze zagraniczne regaty w klasie Cadet. Na regatach Belgia Nieuwpoort European Youth SPA zajmują 21 miejsce. Na zdjęciu widać kadłub wyprodukowanego przez Słynnego Szkutnika Blaszkę. Cadet "Blaszka" nadal ściga się w regatach i jest jedną z najszybszych łódek w naszym klubie.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleria10c4ffd448

1994

Trenerem klasy Cadet zostaje Pan Gryszkiewicz

1995

Funkcję dyrektora obejmuje pełniący obowiązki Pan Wiesław Stojanowski

Załoga w składzie Radek Jachimowicz i Piotr Butkiewicz wyruszają na Mistrzostwa Świata do Hiszpanii. Zajmują 24 miejsce. Mistrzostwa rozgrywane są na wyspie Mallorca, a Łódka na której startują to "Zielonka" najsłynniejszy kadłub suwalskiego klubu, konstrukcji Pana Kazimierza Kotwickiego. Zielonka do dzisiaj jest jedną z najszybszych łódek w Polsce.

 

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleria8ab086850c

1996

Funkcję dyrektora obejmuje Pan Orzechowski Ryszard.
 

Z inicjatywy Pana Andrzeja Stępkowskiego powstaje stowarzyszenie rodziców pod nazwą Uczniowski Klub Żeglarski “GROT” którego prezesem zostaje Pan Jan Butkiewicz.

1997

Funkcję trenera klasy Cadet obejmuje Pan Zbyszek Grudziński

1998

Funkcję Prezesa UKŻ GROT obejmuje Pan Stanisław Pawłowski.

Załoga w składzie Piotr Butkiewicz i Cezary Jarmułowicz biorą udział w Mistrzostwa Świata w Holandii. Zajmują 38 miejsce. Łódka na której startują to ponownie "Zielonka"

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleria3e501c2e71

2000

Po przez połączenie Miejskiego Ośrodka Kultury MDK i Miedzyszkolnego Wodnego Ośrodka Sportowego MWOS powstaje Zespół Placówek Pracy Pozaszkolnej ZPPP.

2001

Trenerem klasy Cadet zostaje Pan Andrzej Wiśniewski

2002

Do życia na nowo zostaje reaktywowane stowarzyszenie rodziców pod nazwą UKŻ GROT którego prezesem zostaje ponownie Pan Stanisław Pawłowski. Trenerem klasy Cadet zostaje Pan Sławek Kamiński

Zawodnicy Maciek Anuszkiewicz i Mateusz Anuszkiewicz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pucku zajmują 4 miejsce w klasie Cadet.

2003

Trenerem klasy Cadet zostaje Pan Marcin Makal.
Trenerem klasy Optymist zostaje Pan Sławek Kamiński.

Zawodnicy Maciek Anuszkiewicz i Arkadiusz Brzozowski z BAZA Mrągowo Zdobywają pierwszy w historii klubu medal Mistrzostw Polski w klasie Cadet zajmując trzecie miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pucku. W tym samu roku startują w Mistrzostwach Świata w Nieuwpoort w Belgi i zajmują tam 30 miejsce.
 

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleriacc2ed7a8e4

2004

Zespół Placówek Pracy Pozaszkolnej zostaje przejęty przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

Zawodniczki Magdalena Blusiewicz i Katarzyna Bulik zdobywają brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Pucku w klasie Cadet w kategorii dziewcząt.
W tym samym roku na Mistrzostwa Europy w Anglii, Damian Rzepkowski i Mateusz Anuszkiewicz zajmują 12 miejsce, a Mieszko Mórawski i Paweł Cherubin 19 miejsce.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleria98e89925ad

2005

Zawodnicy Damian Rzepkowski i Mateusz Anuszkiewicz zajmują 6 miejsce na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii w klasie Cadet. W tym samym roku zdobywają pierwszy w historii klubu Złoty Medal Mistrzostw Polski na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży  nad zalewem Zegrzyńskim. Obok złotego medalu, Mieszko Mórawski wraz z Filipem Górskim(Baza Mrągowo) zajmuja szóste miejsce, a w klasyfikacji dziewcząt Magda Blusiewicz i Magdalena Nosorowska zdobywają srebrny medal OOM.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleria4f1ee71cb2

2006

Funkcję Prezesa Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego GROT obejmuje Pani Beata Domalewska – Chrulska.

Damian Rzepkowski podczas swojego ostatni sezonu na Cadecie przenosi się do szkoły Mistrzostwa Sportowego w Mrągowie i pływa z Filipem Górskim z Bazy Mrągowo. Żeglując na słynnej "Zielonce" stanowią najlepszą załogę w kraju, wygrywając większość imprez w Polsce. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobywają złoty medal, a podczas Mistrzostw Świata na Węgrzech na jeziorze Balaton 4 miejsce.

Podczas tych samych Mistrzostw załoga w składzie Adrian Stankiewicz i Magdalena Nosorowska zajmuje 49 miejsce.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleriaec787e774e

2007

Paweł Cherubin wraz z Damianem Zdancewiczem na Mistrzostwach Świata w Walli w Wielkiej Brytanii zajęli 29 miejsce, a na regatach promocyjnych Wiktor Firlej z Magdą Nosorowską  10 miejsce.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleria9574aef429

2008

Trenerem klasy Cadet zostaje Pan Maciej Anuszkiewicz
Trenerem klasy Optymist zostaje Pan Maciej Tyczkowski

Paweł Cherubin wraz z Magdą Nosorowską na Mistrzostwach Świata w Holandii zajmują 39 miejsce. W tym samym roku podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajmują 5 miejsce.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleriaad26115858

2009

Paweł Cherubin z Bartkiem Waszkiewiczem zdobywają srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Znamirowicach w klasie Cadet.

Maciej Kamiński z Łukaszem Kowalewskim zajmują 5 miejsce.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleria1b837d4880

2010

Maciej Kamiński i Łukasz Kowalewski zdobywają brązowy medal Mistrzostw Polski w klasie Cadet, a podczas Mistrzostw Świata rozgrywanych w Pucku zajmują 30 miejsce.

Bartek Budzik z Piotrem Wasilewskim w mistrzostwach Polski zajmują 5 miejsce a na MŚ w Pucku 52.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleriae5e0c174bf

2011

Zdecydowanie jeden z najważniejszych sezonów w historii suwalskiego żeglarstwa.
Maciej Kamiński i Szymon Ostrowski zdobywają Złoty Medal Mistrzostw Świata w klasie Cadet!
Po 41 latach od powstania Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, młodzi żeglarze dają dowód temu, że wysiłek wielu pokoleń miłośników żeglarstwa nie poszedł na marne. Praca niezliczonej ilości osób spośród których część nazwiska widnieje powyżej, na rzecz sportu młodzieżowego przyczyniła się do zdobycia Złotego Medalu Mistrzostw Świata w roku 2011. Przykład Maćka i Szymona, którzy zaczęli swoją żeglarską przygodę nad zalewem Arkadia i osiągnęli najwyższy światowy poziom w swojej klasie będzie przez jeszcze wiele lat wzorem do naśladowania i dowodem na to że MOŻNA.
 
W tym samym roku Maciek i Szymon na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobywają brązowy medal.

Drugą załogę bez której Sukces Maćka nie byłby możliwy stanowią Bartek Budzik i Patryk Pietkiewicz. Zdobywają oni na OOM srebrny medal, na Mistrzostwach Świata zajmują 19 miejsce, a Puchar Polski kończą na pierwszym miejscu.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleriac743d03c05

2012

Maciej Chmielewski i Eryk Martynko to kolejna załoga, która po raz kolejny rozpędza słynną "Zielonkę". W sezonie 2012 Zdobywają brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w klasie Cadet oraz piąte miejsce na Mistrzostwach Europy we Francji.
Dorota Bagan i Julia Hościłowicz na Mistrzostwach Europy zajmują 19 miejsce  a na OOM zdobywają brązowy medal w kategorii dziewcząt. Dorota tym samym ustanawia kolejny rekord klubu zdobywając medal OOM jako sternik w wieku 15 lat.
Julia jako wnuczka jednego z założycieli klubu po 42 latach zdobywa swój pierwszy i chyba nie ostatni medal Mistrzostw Polski.
Bartek Waszkiewicz z Olą Grudzińską przejmują łódkę po Mistrzu Świata POL 9755 i we Francji zajmują 11 miejsce a na OOM 5.


Eryk Martynko wraz ze sternikiem z Wrocławia Piotrem Szlachcicem wyrusza w grudniu na Mistrzostwa Świata do Australii na wyspę Tasmania do miejscowości Hobart. Podczas miesięcznego pobytu na półkuli południowej zdobywają 4 miejsce.

 

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.ukzgrot.pl/historia#sigProGalleria77d77b30ed

2016

Od kwietnia do października 2016 roku nasi zawodnicy uczestniczyli w 22 regatach w kraju i za granicą, o randze lokalnej, krajowej i międzynarodowej – statystycznie z żadnych nie wracając z „pustymi rękoma”, na 22 imprezach stając na podium 33 razy, jako złoci, srebrni, czy brązowi medaliści... – GRATULACJE!!!

 

Pośród zwycięstw znalazły się takie sukcesy jak:

medale na Międzynarodowych Mistrzostwach Węgier:

- Złoty – za 1 miejsce OPEN - Eryk Martynko, Kinga Martynko
- Brązowy - 3 miejsce w kategorii dziewcząt - Julia Hościłowicz, Michalina Hościłowicz

podwójne Mistrzostwo Polski w klasie CADET:

- w kategorii chłopców - Eryk Martynko, Kinga Martynko
- w kategorii dziewcząt - Julia Hościłowicz, Michalina Hościłowicz

 

Wszyscy fantastycznie się spisali i dali z siebie wszystko – WIELKIE GRATULACJE!!! – dla wszystkich żeglarzy z GROT-u – szlifujemy formę na sezon 2017! – w przyszłym roku lista będzie jeszcze dłuższa 

 

Poniżej regaty i sukcesy naszych podopiecznych w kolejności chronologicznej:

 

Klasa CADET - Puchar Burmistrza Mikołajek, 29.04 – 01.05.2016 r., Mikołajki:
1 miejsce OPEN - Mateusz Topolski, Julia Kundzicz
2 miejsce OPEN - Eryk Martynko, Kinga Martynko
5 miejsce OPEN - Julia Hościłowicz, Michalina Hościłowicz (1 miejsce w kategorii dziewcząt)

 

Klasa OK-DINGHY - Puchar Komandora YKP i KKS Warmia Olsztyn 07-08.05.2016 r. Olsztyn:
7 miejsce OPEN - Maciej Chmielewski (1 miejsce w kategorii junior)
9 miejsce OPEN - Jakub Krynicki (2 miejsce w kategorii junior, 1 miejsce w kategorii clasic – maszt inny niż węglowy)
12 miejsce OPEN – Szymon Ostrowski (3 miejsce w kategorii junior, 3 miejsce w kategorii clasic – maszt inny niż węglowy)

 

Klasa CADET - Puchar Europy Centralnej, 13-15.05.2016 r., Zegrze:
1 miejsce OPEN - Eryk Martynko, Kinga Martynko
3 miejsce OPEN - Julia Hościłowicz, Michalina Hościłowicz (1 miejsce w kategorii dziewcząt)
5 miejsce OPEN - Mateusz Topolski, Julia Kundzicz

 

Klasa OPTYMIST - Regaty pomarańczowe, 21-22.05.2016 r., Iława:
21 miejsce - Filip Tylenda
37 miejsce - Kinga Martynko 
 41 miejsce - Maria Kisłowska
47 miejsce - Oliwia Żynda
56 miejsce - Wasilewski Mateusz

 

Klasa OK-DINGHY - Puchar PZŻ, 27-29.05.2016 r., Krynica Morska:
7 miejsce OPEN - Jakub Krynicki (1 miejsce w kategorii junior)
8 miejsce - Szymon Ostrowski (2 miejsce w kategorii junior)

 

Klasa OPTYMIST - Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Gimnazjalnej w Żeglarstwie, 27-29.05.2016 r., Białystok:
3 miejsce - Maria Kisłowska 
4 miejsce - Oliwia Żynda
5 miejsce - Kinga Martynko

 

Klasa CADET - Gala Żagli 2016, Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet, 10-12.06.2016 r., Mielno:
9 miejsce OPEN - Julia Hościłowicz, Michalina Hościłowicz (4 miejsce w kategorii dziewcząt)
12 miejsce OPEN - Eryk Martynko, Franciszek Wiszniewski
16 miejsce OPEN - Mateusz Topolski, Julia Kundzicz

 

Klasa OPTYMIST - Puchar Trzech Ryb, 18-19.06.2016 r., Giżycko: 
67 miejsce - Filip Tylenda
73 miejsce - Maria Kisłowska
116 miejsce - Oliwia Żynda

 

Klasa CADET - Puchar Prezydenta Miasta Suwałk, 25 – 26.06.2016 r., Stary Folwark:
2 miejsce OPEN - Eryk Martynko, Kinga Martynko
7 miejsce OPEN - Mateusz Topolski, Julia Kundzicz
8 miejsce OPEN - Julia Hościłowicz, Michalina Hościłowicz (1 miejsce w kategorii dziewcząt)
15 miejsce OPEN – Amelia Piasecka, Olga Wiszniewska (4 miejsce w kategorii dziewcząt)

 

Klasa LASER - Puchar Żubra, 25-26.06.2016 r., Siemianówka:
4 miejsce OPEN - Aleksandra Chmielewska

 

Klasa OPTYMIST - Puchar Mazur gr. B, 22-24.07.2016 r., Giżycko: 
 87 miejsce - Oliwia Żynda
105 miejsce - Maria Kisłowska
121 miejsce - Wasilewski Mateusz

 

Klasa CADET - Międzynarodowe Mistrzostwa Węgier, 25-28.07.2016 r., Tihany – Węgry:
1 miejsce OPEN - Eryk Martynko, Kinga Martynko
8 miejsce OPEN - Mateusz Topolski, Julia Kundzicz
13 miejsce OPEN - Julia Hościłowicz, Michalina Hościłowicz (3 miejsce w kategorii dziewcząt)

 

Klasa CADET - Mistrzostwa Europy, 30.07.-06.08.2016 r., Tihany – Węgry:
10 miejsce OPEN - Eryk Martynko, Kinga Martynko
21 miejsce OPEN - Julia Hościłowicz, Michalina Hościłowicz (6 miejsce w kategorii dziewcząt)
28 miejsce OPEN - Mateusz Topolski, Julia Kundzicz

 

Klasa CADET - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, 11-14.08.2016 r., Puck:
1 miejsce w kategorii chłopców - MISTRZOSTWO POLSKI!!! - Eryk Martynko, Kinga Martynko
1 miejsce w kategorii dziewcząt - MISTRZOSTWO POLSKI!!! - Julia Hościłowicz, Michalina Hościłowicz
12 miejsce w kategorii chłopców - Mateusz Topolski, Julia Kundzicz

Klasa OPTYMIST - Mistrzostwa Polski gr B, 26-28.08.2016 r., Giżycko: 
143 miejsce - Wasilewski Mateusz
148 miejsce - Maria Kisłowska
193 miejsce - Filip Tylenda
249 miejsce - Oliwia Żynda

 

Klasa OPTYMIST - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, 03-04.09.2016 r., Siemianówka:
5 miejsce - Kinga Martynko
12 miejsce - Maria Kisłowska
20 miejsce - Oliwia Żynda 
23 miejsce - Filip Tylenda
25 miejsce - Wasilewski Mateusz

 

Klasa CADET - Puchar Jeziora Roś, 09-11.09.2016 r., Pisz:
8 miejsce OPEN - Eryk Martynko, Kinga Martynko
10 miejsce OPEN - Mateusz Topolski, Julia Kundzicz
14 miejsce OPEN - Julia Hościłowicz, Michalina Hościłowicz (2 miejsce w kategorii dziewcząt)
30 miejsce OPEN – Amelia Piasecka, Olga Wiszniewska (13 miejsce w kategorii dziewcząt, 14 miejsce w kategorii młodzik)

 

Klasa CADET - Mistrzostwa Polskiego Stowarzyszenia Klasy Cadet w kategorii Młodzik, 17-18.09.2016 r., Mikołajki:
8 miejsce OPEN - Kinga Martynko, Michalina Hościłowicz
15 miejsce OPEN – Amelia Piasecka, Olga Wiszniewska

Klasa OK-DINGHY - Mistrzostwa Polski Juniorów klas nieolimpijskich, 16-18.09.2016 r., Górki Zachodnie:
2 miejsce - Jakub Krynicki
3 miejsce - Szymon Ostrowski

 

Klasa OPTYMIST - Mistrzostwa Województwa Podlaskiego, 24-25.09.2016 r., Białystok:
2 miejsce - Maria Kisłowska 
3 miejsce - Oliwia Żynda
7 miejsce - Filip Tylenda
8 miejsce - Mateusz Rutkowski
9 miejsce - Wasilewski Mateusz

 

Klasa CADET - Żeglarski Puchar Czterech Gmin, 30.09-02.10.2016 r., Chmielno:
2 miejsce OPEN - Eryk Martynko, Kinga Martynko
5 miejsce OPEN - Julia Hościłowicz, Michalina Hościłowicz (1 miejsce w kategorii dziewcząt)
7 miejsce OPEN - Mateusz Topolski, Julia Kundzicz

 

Klasa LASER - Mistrzostwa Klubu UKŻ „GROT”, 01.10.2016 r., Zalew Arkadia Suwałki:
1 miejsce - Aleksandra Chmielewska
2 miejsce - Mateusz Wasilewski
3 miejsce - Mateusz Rutkowski

 

Klasa OPTYMIST - Mistrzostwa Klubu UKŻ „GROT”, 01.10.2016 r., Zalew Arkadia Suwałki:
grupa B: 
 1 miejsce - Maria Kisłowska
2 miejsce - Oliwia Żynda
3 miejsce - Filip Tylenda
grupa C: 
 1 miejsce - Klara Tyczkowska
2 miejsce - Wiktor Nowak
3 miejsce - Miłosz Kłoczko
4 miejsce - Hanna Marcinek
5 miejsce - Paweł Brezgieł
6 miejsce - Filip Pachanowski
7 miejsce - Jakub Golub
8 miejsce - Vanessa Radzewicz
9 miejsce - Jakub Pachanowski

 

Również kilka fotek – w kolejności przypadkowej...